31. kolo Slovnaft Extraligy mužov

04.12.2007 Celý región

SkiPark MHK Kežmarok - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:4 po samost. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Škovira (S. Pavličko), 32. J. Hrubý (Škovira), 42. Frank (Fedor, M. Palovčík) - 11. Jabrocký (J. Halaj, Dora), 12. Jarolín (P. Bakoš), 36. Marcel Haščák (Jarolín), rozhodujúci samost. nájazd premenil A. Kroták
Vylúčení: 4:7 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: J. Konc - Jankovič, Tvrdoň
3100 divákov

Opatrný začiatok z oboch strán bol sprievodným znakom úvodných minút podtatranského derby. Šance prichádzali až s prvými presilovkami. Úspešnejší v nich boli hostia, ktorí využili hneď svoju prvú, v ktorej Jabrocký doklepol za Klempu Halajovu strelu. Už o minútu viedol Poprad 2:0, keď Bakoš ideálne poslal do brejku Jarolína a ten prestrelil domáceho gólmana. Hostia sa upokojili, naopak domácim akoby dôležitosť stretnutia zväzovala ruky. Druhá tretina sa začala obrovskou šancou hosťujúceho Kubusa a na druhej strane domáceho Franka. Kežmarok sa kontaktného gólu predsa len dočkal, keď si Škovíra po samostatnej akcii položil na ľad celú obranu Popradu a pohodlne skóroval. Gól viditeľne postavil domácich na koňa, ktorí zvýšili tempo a boli lepším mužstvom. Vyronávajúci gól Hrubého v presilovke bol iba logickým vyústením tlaku domácich. Prišla však presilovka hostí, ktorú Haščákom aj využili a Poprad opäť viedol. A mohol svoje vedenie ešte zvýšiť, ale v závere tretiny nevyužil 84-sekundovú presilovku 5:3. Tretiu tretinu začali demáci mohutným náporom. Už v jej prvej minúte mohol vyrovnať Slovák, ale z jasnej pozície nedal a tak sa to podarilo až Frankovi o minútu neskôr, ktorý zo skrumáže dopravil puk za Šimonoviča. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, ale vyložené šance chýbali. Najväčšie prišli až tri minúty pred koncom, ale Slovák z Kežmarku ani Král z Popradu svoje čisté tutovky nepremenili. Aj preto sa stretnutie po 60 minútach skončilo nerozhodne 3:3. V predĺžení si žiadne mužstvo nevypracovalo čistú šancu. Domáci nevyužili ani presilovku a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia hostia, keď dal gól iba Popradčan Kroták.

Ján Vodila, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Úvod nám nevyšiel, prehrávali sme 0:2, neskladali sme však zbrane, nabádali sme chlapcov, aby zlepšili pohyb. Dali sme kontaktný gól Škovírom. Nakoniec sme vyrovnali, ale onedlho sme opäť prehrávali 2:3. Aktívne sme pokračovali aj v tretej tretine, za stavu 3:3 to bol už otvorený hokej, mali sme dostatok možností skórovať tak ako v Liptovskom Mikuláši. Nemali sme šťastie v samostatných nájazdoch. "
Jozef Skokan, asistent trénera Popradu: "Ako sme predpokladali, bol to ťažký zápas. Škoda druhej tretiny, kde sme zbytočne faulovali, čo Kežmarok využil. Mali sme šťastie v samostatných nájazdoch. "

HK 36 Skalica - HK Ardo Nitra 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 13. R. Školiak (M. Ivičič a R. Hartmann), 24. Pálffy (M. Ivičič, Liščák), 26. Pálffy (Liščák), 48. T. Višnovský (D. Pašek) - 54. Gálik (Petrmichl), 60. Vozdecký (M. Štefanka, Gálik)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: 15. Vozdecký (Nitra) na 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Lauff - Kalina, Vojtek
2700 divákov

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly: 17. A. Kollár (Homer), 24. Malinský (P. Mikuš, Čacho), 27. Marek Haščák (Čacho), 37. Pardavý (Křetinský, Nemec), 42. V. Nemec (A. Kollár, Pardavý), 56. Malinský (Poljaček) - 30. Paroulek (Krajči)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: 55. Homer, 55. Pardavý - 49. Kusovský - všetci na 10 min za nešportové správanie
presilovky: 3:0
rozhodovali: Kubuš - M. Korba, M. Valach
1840 divákov

HC Košice - HKm Zvolen 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Kledrowetz (Javín, Juraj Faith) - 2. Dubec (F. Turek, Krayzel), 22. J. Čierny (Lipiansky, Fatyka), 23. Lipiansky (Krayzel, F. Turek), 55. Krayzel (J. Čierny, Cebák)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 35. Ščurko (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku
rozhodovali: P. Jonák - Gajan, Mihajlo
8112 divákov

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 33. Hujsa (Sersen, Kuľha), 36. J. Kováčik (Kapuš, Kropáč), 61. Kuľha (Hujsa) - 30. F. Zúbek (Rúfus, Marek Hovorka), 44. Robert Huna (Lelkeš, Jelínek)
Vylúčení: 7:7 na 2 min
rozhodovali: P. Grečko - Müllner, Mášik